Księgowość OnlyFans, Showup, Majtkomat, Manyvids

Biuro rachunkowe dla każdej branży

 

Ten temat rozliczeń nie jest nam obcy, nie musisz się krępować, bo podchodzimy do każdych spraw rachunkowych z pełnym poszanowaniem. Działamy profesjonalnie i dyskretnie.

 

EN: If you are interested in english speaking accouting services, we will help you as well.

Potrzebujesz fachowej obsługi księgowej np. dla rozliczeń z OnlyFans, Showup, czy Majtkomat w rozsądnej cenie…

…i nie chcesz jeździć do biura rachunkowego?

Skorzystaj z usług naszego biura z siedzibą w Łodzi. Poprzez zdalną obsługę możemy zaoferować konkurencyjne ceny i naprawdę wygodną współpracę.

Wygoda

Wygodne rozwiązanie dla tych, którzy mają daleko do biura rachunkowego, nie lubią odwiedzać księgowej lub po prostu rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady.

Konkurencyjne ceny

Korzystne finansowo rozwiązanie dla firm i przedsiębiorców pracujących poza granicami Polski lub w mieście gdzie opłaty za usługi biur rachunkowych są wysokie.

W kontakcie

Jesteśmy dostępni w godzinach pracy pod telefonem, e-mailem, Skypem, Viberem, WhatsUpem lub dowolnym komunikatorem, z którego aktualnie korzystasz.

Nadal się zastanawiasz?

Chcesz porozmawiać?

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czego ode mnie wymagacie?

Dobre pytanie… Wymagamy uporządkowanego kompletu dokumentów księgowych dostarczonych do 10 dnia miesiąca. Tylko w takim wypadku nasze biuro rachunkowe zajmie się rozliczaniem podatków w spokoju i jeśli pojawią się jakieś nieścisłości lub niewiadome, to jest dużo czasu na ewentualne korekty. Ale najważniejsze! Jeśli dostarczysz dokumenty w komplecie, księgowa nie będzie wysyłać żadnych pytań i dostaniesz od nas jednego e-maila z informacją o należnych podatkach, opłatach ZUS i kwocie faktury dla nas 🙂

Co jeśli z OnlyFans, Majtkomat, showup czy Manyvids mam tylko przelewy i nie wystawiam im żadnych faktur?

Znamy model biznesowych tych serwisów, wiemy że np. z OnlyFans przychodzą tylko przelewy na konto, choć serwis generuje jakiś dokument. To rzecz normalna, w takim wypadku przysyłacie nam historię z konta (warto jest zatem mieć osoby rachunek firmowy), lub potwierdzenia przelewu.

Do kiedy trzeba oddawać dokumenty?

Aby mieć pewność, że Twoja firma zostanie rozliczona prawidłowo, aby księgowa mogła zająć się rachunkami na spokojnie i bez stresu, a także jeśli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów, prosimy o dostarczanie dokumentów do 10 dnia miesiąca.

Czy musimy się spotykać, by podpisać umowę obsługi księgowej?

Nie musimy, choć dobrze byłoby się poznać i porozmawiać osobiście. Cenimy jednak Twój czas i jeśli chcesz, możemy ustawić wszelkie warunki finansowe telefonicznie lub poprzez e-mail, a umowę z naszym biurem rachunkowym podpiszemy i wyślemy do Ciebie pocztą, a Ty nam ją odeślesz lub dostarczysz z kompletem dokumentów księgowych do następnego rozliczenia, zaś potwierdzenie tożsamości możemy zrobić na inne zdalne sposoby.

Czy muszę dostarczać dokumenty osobiście?

Niekoniecznie. Możesz wysłać do nas skany dokumentów lub komplet dokumentów kurierem. W wielu przypadkach odbieramy dokumenty przez naszego kuriera. Dzieje się to ok. 8 dnia miesiąca, musiałbyś zatem przygotować dokumenty księgowe nieco wcześniej.

Jaki rodzaj działalności wybrać pod OnlyFans, ManyVids lub inne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy przypadek jest nieco inny. Tutaj trzeba zrobić analizę we własnym zakresie lub czasami porozmawiać z doradcą podatkowym. Nasi klienci z branży wideo ShowUp, OnlyFans, ManyVids, czy Majtkomat wybierają czasami ryczałt z VAT lub bez VAT, a czasami zasady ogólne z VAT. Ważne jednak jest to, że wybranie formy opodatkowania to nie cyrograf, można to zawsze zmienić na początku każdego roku kalendarzowego.

Mam firmę w innym mieście lub za granicą, czy obsługujecie takie firmy?

Oczywiście, że tak. Mamy wielu klientów, z którymi nigdy się nie spotkaliśmy. Wszelkie początkowe formalności możemy załatwić elektronicznie lub korespondencyjnie, a dokumenty księgowe konieczne do rozliczenia możesz nam wysłać e-mailem lub kurierem.

Czy prowadzicie doradztwo podatkowe?

Nie prowadzimy typowego doradztwa podatkowego, jednak współpracujemy z doradcami i radcami, aby oferować pełen wachlarz usług dla naszych klientów.

Co to znaczy jeden dokument księgowy?

Nasze podstawowe pakiety obsługi księgowej są liczone w oparciu o dokumenty księgowe konieczne do rozliczenia firmy. Jednak jedna faktura to nie koniecznie jeden dokument, gdyż na ilość dokumentów czasami składa się nieco więcej, tj. dokumenty księgowe rozumiane są jako: faktury sprzedaży i zakupu, rachunki, paragony, wyciągi bankowe (każda strona, tylko jeśli wyciąg służy do księgowania kosztów, np. opłaty bankowe), delegacje, raporty z kasy fiskalnej, dowody wewnętrzne (np. składki właściciela, amortyzacja, inne opłaty i prowizje, listy płac), faktura wewnętrzna, wystawienie faktury w imieniu klienta.

Certyfikowani księgowi

Twoje rachunki w dobrych rękach

Certyfikowana jakość

Fachowa obsługa biura rachunkowego potwierdzona certyfikatem księgowym wydanym przez Ministerstwo Finansów.

Technologia i bezpieczeństwo

Optymalizujemy prace tak, by jak najbardziej wykorzystać dostępne narzędzia technologiczne. Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo danych naszych klientów, zatem korzystamy z systemów informatycznych zapewniające najwyższe standardy zabezpieczeń.

Wysokie kwalifikacje

Obsługa prowadzona przez księgowe z wieloletnim doświadczeniem i stale podnoszące swoje kwalifikacje poprzez odpowiednie szkolenia.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Chcesz podpisać umowę?